Consiliul Județean Alba demonstrează, încă odată, că are prioritate infrastructura școlară rurală, alături de infrastructura rutieră.

În urma parteneriatului încheiat cu Consiliul Județean Alba, elevii Școlii Gimnaziale Mirăslău, în scurt timp vor avea la dispoziție un Microbuz Școlar electric cu 16+1 locuri, aceasta contribuind substanțial la îmbunătățirea condițiilor de transport a copiilor de vârstă școlară, respectiv la protejarea mediului înconjurător. Autovehiculul nou , va înlocui Microbuzul Școlar vechi de 17 ani, uzat și necorespunzător.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support